Diablo Immortal – jak wyglądają wymagania sprzętowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowość studia Blizzard, czyli wyczekiwane Diablo Immortal, miało premierę już na początku czerwca 2022 roku. Sprawdźmy, jaki sprzęt będzie nam potrzebny, aby móc cieszyć się rozgrywką, korzystając ze znakomitych możliwości gry.

Czym właściwie jest Diablo Immortal?

Diablo Immortal to kolejna, wyczekiwana przez wielu gra ze znanej od wielu lat serii Diablo. Data premiery tytułu została zaplanowana na 2 czerwca 2022 roku, natomiast w aplikacjach Google Play oraz App Store, a także na stronie Blizzarda umożliwiona została wstępna rejestracja do gry. Podczas Blizzconu, na którym producent po raz pierwszy zaczął udostępniać informacje o grze, dowiedzieliśmy się, że to tytuł na urządzenia mobilne. Okazuje się, że ostatecznie będzie to nie tylko tytuł na smartfony, lecz także komputery stacjonarne, co bardzo ucieszyło rzeszę graczy.

Co ciekawe, akcja tej odsłony serii ma być osadzona pomiędzy wydarzeniami z gier Diablo 2 i Diablo 3, w związku z czym Diablo Immortal to zdecydowanie kąsek dla wiernych miłośników przedstawionego w grach świata.

Rozgrywka w Diablo Immortal

Diablo Immortal ma przypominać pod kątem rozgrywki pozostałe odsłony serii. Zadaniem każdego gracza będzie zatem odkrywanie świata wewnątrz gry, wykonywanie zadań powierzonych przez NPC oraz pokonywanie poszczególnych przeciwników. W związku z tym, że Diablo Immortal będzie tytułem na urządzenia mobilne, sterowanie postacią będzie zaprojektowanie specyficznie pod ekrany dotykowe. Użytkownicy pecetów mogą jednak spać spokojnie – na komputerach stacjonarnych możliwa będzie rozgrywka przy użyciu standardowych peryferiów, takich jak myszka i klawiatura, a także kontroler.

Według oficjalnych informacji i ku uciesze wielu graczy Diablo Immortal będzie grą w modelu free-to-play, zatem tytuł ograć będzie można za darmo. Tak samo jak w przypadku innych popularnych gier zaprojektowanych w tym modelu, możliwe będą rozmaite mikropłatności, które z pewnością wzbogacą rozgrywkę. Podstawowa gra jest jednak darmowa.

Wymagania sprzętowe Diablo Immortal

Skoro wiemy już, na czym ma polegać rozgrywka, a także kiedy nastąpi premiera tytułu, dowiedzmy się, jakiego rodzaju sprzętem musimy dysponować, aby zagrać w tę grę.

Diablo Immortal na urządzeniach mobilnych

Jeśli chodzi o urządzenia z systemem iOS, wymagany jest system operacyjny iOS 11 lub nowszy, a także potrzebny jest co najmniej iPhone 6S lub nowszy model. Posiadacze Androidów będą mogli zagrać w Diablo Immortal, jeśli ich system operacyjny to co najmniej Android 5.0. Procesor, jakim musi dysponować gracz, to przynajmniej Snapdragon 660/Exynos 9611. Ostatnie wymaganie to grafika – minimalnie musi to być Adreno 512/Mali-G62 MP3, a RAM – 2 GB.

Diablo Immortal na komputery stacjonarne

Jako że jest to gra pierwotnie zaprojektowana na urządzenia mobilne, nie jest zbyt wymagająca pod względem sprzętu stacjonarnego. Minimalna konfiguracja obejmuje systemy Windows 7, Windows 8, Windows 10, a także 64-bitowy Windows 11. Wymagany procesor to minimalnie Intel Core i3 albo AMD FX-8100. W przypadku karty graficznej mowa tu o co najmniej NVIDIA GeForce GTX 460, Intel HD Grahpics 530 lub ATI Radeon HD 6850. Aby gra działała poprawnie, potrzebne jest również minimum 4 GB RAM-u, szerokopasmowe połączenie z internetem, a także minimalna rozdzielczość 1920 × 1080.

Zdj. główne: https://diabloimmortal.blizzard.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*