MX Keys – klawiatura bezprzewodowa, którą pokochasz

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Idealna klawiatura nie istnieje, ale najwyraźniej firma Logitech o tym nie wie, ponieważ jej modelowi MX Keys do ideału niewiele brakuje. Jeśli szukasz niskoprofilowej klawiatury bezprzewodowej do domu lub biura, Logitech MX Keys na pewno Cię nie rozczaruje.

Dlaczego klawiatura Logitech MX Keys jest dobra?

Nowa klawiatura od Logitechu została starannie przemyślana. Przede wszystkim jest dobrze wykonana. Konstrukcja wprawdzie w całości wykonana jest z plastiku (nie licząc metalowej płytki w środku), ale pozostaje sztywna, nawet jeśli stukamy w nią palcami z całej siły.

Idealnie sprawdzają się również kąt nachylenia i wyprofilowanie klawiszy. Każdy przycisk posiada swoiste wgłębienie, dzięki czemu palce się nie zsuwają podczas pisania. Korzystanie z klawiatury jest więc bardzo przyjemne i wydajne. Warto wspomnieć też, że klawisze są niezwykle ciche, co z pewnością docenią Twoi domownicy i współpracownicy.

Klawiatura z podświetleniem

Większość niskoprofilowych klawiatur bezprzewodowych, w tym również te najwyższej klasy jak modele Surface czy Apple, nie jest podświetlana, aby wydłużyć czas pracy baterii. Z kolei podświetlenie w MX Keys to jedna z największych zalet tego produktu. Co więcej, jest to funkcja w pełni regulowana i automatycznie wyłączana, gdy klawiatura nie jest używana. Gdy tylko zbliżysz się do urządzenia, czujnik automatycznie włączy podświetlenie.

Oczywiście podświetlenie klawiszy ma wpływ na czas pracy urządzenia. Jeśli liczysz na miesiąc użytkowania bez konieczności ładowania, to niestety się rozczarujesz. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko podłączaniu kabla USB-C na godzinę co 10–15 dni (przy używaniu nawet kilkanaście godzin dziennie), MX Keys nadal powinien być numerem jeden na Twojej liście zakupów.

Urządzenie wieloplatformowe

Kolejną ogromną zaletą produktów z serii Logitech Master jest możliwość podłączenia ich nie tylko do trzech komputerów jednocześnie, ale także do różnych platform poprzez Bluetooth lub nadajnik Unifying. W myszach nie wymaga to żadnych zmian, ale klawiatury są tu nieco inne – w końcu Mac i PC na Windowsie mają różne przyciski funkcyjne. Niemniej jednak Logitech ma spore doświadczenie w tworzeniu rozwiązań wieloplatformowych, np. klawisze alt i ctrl są również oznaczone jako opt i cmd.

Między klawiszami znajduje się rozsądna ilość miejsca. Większość modeli ma problem ze zbyt dużymi odległościami, więc prawie niemożliwe jest naciśnięcie prawego klawisza alt prawym kciukiem bez podniesienia ręki. W klawiaturach MX przestrzeń środkowa, chociaż nie jest mała, jest wystarczająca, aby kciuk mógł dosięgnąć przycisku alt.

Klawiatura prawie idealna

Jest kilka niewielkich elementów, które w MX Keys można by ulepszyć, aby urządzenie było jeszcze wygodniejsze. Nie są to jednak kwestie, które znacząco wpływają na jakość użytkowania.

Najsłabszym ogniwem wszystkich urządzeń firmy jest oprogramowanie Logitech Options, które obsługuje funkcję przesyłania strumieniowego, a więc możliwość korzystania z urządzeń peryferyjnych na wielu komputerach jednocześnie. W praktyce funkcja ta jest bardzo selektywna – czasami, kiedy plik jest przenoszony, zajmuje to bardzo dużo czasu, a w niektórych sytuacjach urządzenie w ogóle nie odpowiada. Dodatkowo oprogramowanie nierzadko zawiesza się lub całkowicie rozłącza.

Klawiatura MX Keys kosztuje około 450–500 zł i przy tylu zaletach bez wątpienia jest warta swojej ceny. To zakup, którego nie pożałujesz.

Zdj. główne: Chris J. Davis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*