Najlepsze gry wakacyjne dla całej rodziny. Co zabrać ze sobą na odpoczynek?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lato kojarzy się przede wszystkim z jednym – wyjazdami wakacyjnymi. Jednakże na pewno z doświadczenia wiesz, że jadąc na odpoczynek, warto zabrać ze sobą coś, co może zapewnić nam rozrywkę w długiej podróży pociągiem lub innym środkiem transportu. 

Książka albo smartfon mogą być dla Ciebie rozwiązaniem, ale nie kiedy chcesz zająć całą rodzinę. Najlepszą opcją są gry rodzinne planszowe, ale jakie zainteresują wszystkich?

Dobble

Jeśli chodzi o gry rodzinne, jest to obowiązkowa pozycja, którą musisz zabrać w podróż. Gra mieści się w małym pudełku, w którym znajdują się karty z symbolami.

Gracze muszą jak najszybciej znaleźć w swoich kartach symbol odpowiadający karcie wyłożonej na stół, głośno powiedzieć, jaki to symbol oraz położyć ją przed innymi na wierzchu. Wtedy reszta graczy musi szukać symbolu pasującego do nowo położonej karty. W grę możesz grać na kilka różnych sposobów, dlatego dobrym pomysłem może być zabranie jej ze sobą w podróż.

Eksplodujące kotki

Jedna z lepszych rodzinnych gier planszowych, o której mogłeś nie słyszeć. W kompaktowym pudełku znajdziesz talię kart, i to w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz. Rozgrywka jest niewiarygodnie prosta: jeśli wylosujesz kartę z wybuchowym kotkiem i nie masz się jak przed nim obronić, przegrywasz.

Wszystko, co dzieje się w grze, jest napisane na kartach, ale jeśli grasz pierwszy raz, lepiej przeczytać na szybko krótką instrukcję. Gra warta polecenia ze względu na prostotę i małe wymagania względem miejsca – musisz po prostu mieć gdzie kłaść stos kart.

Uno

Gra, o której na pewno chociaż słyszałeś, a może nawet grałeś. Uno polega na pozbyciu się wszystkich kart, które posiadamy. Problemem jest to, że trzeba je kłaść w określony sposób, na przykład na niebieską kartę pięć możemy kłaść tylko karty niebieskie albo piątki w innych kolorach.

To, co czyni tę grę zabawną, to dodatkowe karty takie jak „dobierz” albo „zablokuj”. Wprowadzają dodatkowy zamęt do gry i potrafią odwrócić losy całej rozgrywki. Ze względu na to, że do gry potrzebne jest tylko pudełko z talią kart Uno, jest to niesamowicie popularna gra na każdym wyjeździe.

Monopoly

Kiedy pakując się na wakacje zostało Ci trochę wolnego miejsca, możesz zabrać ze sobą jedną z najbardziej klasycznych gier planszowych – Monopoly. Gra zajmuje trochę więcej przestrzeni, ponieważ musisz rozłożyć planszę, ale za to kochają ją wszyscy.

Zasady są banalnie proste, każdy dostaje określoną ilość banknotów, za którą nabywa linie kolejowe, miasta oraz budynki, z których później czerpie zyski. Wygrywa najbogatsza osoba. Jedynym minusem jest to, że ze względu na obecność planszy, banknotów i innych elementów gra wymaga większej ilości miejsca niż karcianki.

Gry planszowe rodzinne to świetny sposób żeby zabić nudę w podróży i spędzić ten czas razem ze wszystkimi członkami rodziny. Jeśli planujesz wyjazd na wypoczynek, definitywnie musisz zabrać co najmniej jedną grę z tej listy.

Przeczytaj też: https://liveasily.pl/rodzina/jak-pielegnowac-dobre-relacje-z-tesciami/

Zdjęcie główne: Anete Lusina/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*