Urządzenia i akcesoria, które poprawią komfort gry

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Profesjonalny e-sport rozwija się coraz prężniej. Dlatego też warto zadbać o odpowiedni sprzęt, aby doskonalić swoje umiejętności gamingowe. Żeby ułatwić Ci wybór tego najlepszego dla Ciebie, przedstawiamy zestawienie urządzeń i akcesoriów gaminowych, które poprawią komfort gry.  

Odpowiedni komputer oraz dopasowane do niego akcesoria gamingowe to klucz do sukcesu. Dobrze dobrany sprzęt podniesie Twoją sprawność i znacząco poprawi komfort grania. Czego konkretnie będziesz potrzebować, aby rozgrywki były jeszcze przyjemniejsze?

Monitor

Wysoka rozdzielczość oraz częstotliwość odświeżania to niezwykle ważne parametry podczas rozgrywki. Dlatego też dla graczy najlepsze będą typowe monitory gamingowe. Wybierając ten dla siebie, zwróć szczególną uwagę na matrycę. Jeśli wolisz gry first-person shooter, na przykład CS GO to najlepsza będzie matryca TN.  Jest ona bowiem rekomendowanym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują najszybszego czasu reakcji. Jeśli zaś zależ Ci na immersji i zaangażowaniu w akcję, to najlepsza będzie matryca IPS. Ten typ świetnie pokazuje obraz i jest idealną propozycją dla osób grających na przykład w LoLa. Natomiast VA jest typem matrycy, który uznawany jest za pewien kompromis pomiędzy tymi dwoma propozycjami. Monitory gamingowe od tych zwykłych odróżnia także taktowanie, czyli częstotliwość odświeżania. Jest to zazwyczaj 120 lu 144 Hz, co zapewnia większą płynność obrazu.

Klawiatura

Dobra klawiatura gamingowa to podstawa zestawu komputerowego. Przy jej wyborze ważny jest rozkład i umiejscowienie klawiszy. Powinno być ono przede wszystkim intuicyjne i przystosowane do potrzeb gracza, aby podczas rozgrywki klawiatura pomogła osiągnąć Ci jak najlepsze rezultaty. Typowa klawiatura dla graczy charakteryzuje się także odpowiednim wyprofilowaniem. Jeśli posiada ona również podpórkę, będziesz mógł grać przez wiele godzin, nie męcząc przy tym nadgarstków oraz dłoni. Ważne jest również, aby klawiatura była trwała. Najlepiej sprawdzą się modele wykonane metodą termosublimacyjną, dzięki której oznaczenia klawiszy nie będą się ścierać.

Mysz

Bardzo ważnym sprzętem gamingowym jest również mysz komputerowa. Dobra myszka ułatwia zarządzanie postaciami oraz pokonywanie kolejnych trudności w grze. Powinna ona przede wszystkim zapewniać dużą płynność. Jeśli dodatkowo chcesz nadać swojemu biurku typowego gamingowego charakteru, to możesz także wybrać myszkę o ciekawym designie, na przykład Mouse Bungee w kształcie skorpiona. Przy jej wyborze warto też zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Powinna być ona zrobiona z najwyższej jakości materiałów, aby mogła Ci służyć przez długi czas. Istotne jest także to, aby była ergonomiczna i dobrze leżała w dłoni.

Mikrofon oraz słuchawki

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia gracza są bez wątpienia słuchawki z mikrofonem. Dobre słuchawki gamingowe powinny przede wszystkim zapewnić możliwość całkowitego odcięcia się od świata zewnętrznego oraz zanurzenia się w rozgrywce. Najpopularniejsze słuchawki dla gamerów to te nauszne z systemem Dolby i to właśnie te modele najlepiej sprawdzą podczas sesji gamerskich. Zaś wysokiej jakości mikrofony gamingowe zagwarantują Ci, że bez przeszkód będziesz mógł porozumiewać się z innymi graczami w trakcie rozgrywki.

Zdjęcie główne: Lucie Liz/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*